Moc myśli recenzja e-booka

Moc myśli. Moc kobiety

Recenzja e-booka Izy Krawczyk „Skąd te negatywne myśli?! I co z nimi zrobić?”

Jak wiecie w swoim życiu inspiruję się kilkoma cudownymi kobietami. Większość tych Cudownych Bogiń poznałam na Instagramie. I tam też pewnego, pięknego dnia spotkałam Izę, która – na swoim profilu mockobiety.pl – wspiera na drodze do zdrowszego, pozytywnego myślenia. Trafiłam na jej profil przypuszczalnie dzięki obserwacji tych samych fantastycznych kobiet i z miejsca stałam się jej „fanką”. Dzięki niej zrozumiałam jak wielka jest moc myśli!

Od początku wiedza, którą promuje Iza rezonowała ze mną. Często zostawiałam swój ślad pod jej wpisami, bo byłam zachwycona tym, co pisze. Jej podejście do życia i wyjaśnianie sposobu działania umysłu było tak piękne i klarowne, że jej osoba szybko stała się mi bliska.

Obserwując dłużej profil Izy, dzięki jej szczerym i wartościowym wpisom dowiedziałam się, jakie były początki jej przemiany, poznałam historię jej choroby, poczułam jej emocje – tak mi bliskie – i to wszystko jeszcze bardziej przekonało mnie do tego, że metody, jakimi się posługuje są skuteczne i pomocne, a moc myśli jest naprawdę wielka.

Moc myśli

Zatem kiedy ujrzałam informację o jej nowym e-booku – Skąd te negatywne myśli?! I co z nimi zrobić? – za jedynie 17 zł (zamiast 49) nie wahałam się ani chwili. Dodam, że miałam już za sobą lekturę innego, krótszego e-booka Izy, który oferowała swoim czytelniczkom zupełnie bezpłatnie (12 Sposobów na Negatywne Myśli czyli jak sobie poradzić, kiedy się pojawiają).

O czym jest e-book tak w skrócie? To 35-stronicowy poradnik o tym skąd biorą się nasze nawykowe myśli, jakie mechanizmy kierują naszymi myśleniem oraz niezwykłe sposoby na zmianę swojego myślenia. I co najważniejsze – skuteczne! Tylko musicie pamiętać, że nic się samo nie zrobi 🙂 Zatem do dzieła – poznaj moc myśli!


Budda twierdził, że aby osiągnąć szczęście i spokój wewnętrzny musimy nauczyć się panować nad swoim umysłem. I to zdanie powinno już wystarczyć do tego, by zachęcić Was do pracy ze swoim umysłem. Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, by trwale i skutecznie zmienić myślenie na to bardziej wspierające, polecam skorzystać ze wsparcia Izy Krawczyk. Iza jest dyplomowanym coachem i jeśli jesteś na to gotowa, gotowy i lubisz takie metody, to możesz umówić się z nią na sesję. A jeżeli wolisz pracować indywidualnie z tekstem polecam Wam jej e-booki lub choćby obserwację jej profilu na Instagramie.

Budda

Poznaj moc myśli

E-book Izy składa się z trzech rozdziałów, a pierwszy z nich to odpowiedź na pytanie dlaczego produkty naszego umysłu – myśli – są tak ważne dla naszego funkcjonowania? Jak te wytwory umysłu wpływają na to, jak my się czujemy? Poznajemy w nim podstawową prawdę – którą każdy z nas powinien sobie wyryć w pamięci – że początkiem jest zawsze myśl! I ostatecznie uczymy się modelu ABCD emocji, który będzie nam już stale towarzyszył w procesie konwersji myślenia na to zdrowsze.

To, co warto zapamiętać z pierwszego rozdziału to stwierdzenie, że „myśli to nie fakty”. To, co Ci się przydarza ma wpływ na Twoje samopoczucie poprzez myśli, które nawykowo pojawiają się w Twojej głowie jako odpowiedź na zdarzenie. Jeśli jesteś pesymistą, to Twoja interpretacja sytuacji będzie oczywiście niefajna i takie też będzie Twoje samopoczucie. Natomiast optymista poczuje się dobrze, bo cokolwiek mu się przydarzy, ujrzy w danej sytuacji potencjał lub coś dobrego. Zapamiętaj, że „Twoje dobre samopoczucie leży w Twoich rękach. Drogą do niego są pozytywne, zdrowe myśli.


Poznaj swojego wroga

Drugi rozdział to opowieść o negatywnych myślach. Myśli te są jak wirus. Jedna zła myśl przyciąga kolejną. Pesymiści chorują przewlekle, a moc ich myśli naprawdę czyni z ich życia mękę. Negatywne myśli tworzą blokady w głowie i ciele, czujemy się ograniczeni. Nie możemy ruszyć z miejsca. Wielu zna to z autopsji. Ale na szczęście każdy (absolutnie każdy!) może porzucić cierpiętniczy los pesymisty. Sama autorka e-booka przyznaje, że przez większość życia była pesymistką, ale dzięki zrozumieniu mechanizmów działania umysłu i pracy nad sobą stała się szczęśliwą optymistką. Jej Moc Kobiety to zdecydowanie moc myśli 😉

W tym rozdziale Iza wyjaśnia dlaczego tak łatwo przychodzi nam koncentrowanie się na tych mniej przyjemnych myślach. Co za to odpowiada? Okazuje się, że na wiele czynników nie mamy bądź nie mieliśmy wpływu. Jednak wciąż – dzięki swojemu działaniu – możemy ukierunkować swój umysł na pozytywne tory. Podczas lektury e-booka uświadamiamy sobie, że za mechanizmy pesymistycznego myślenia odpowiadają m. in.: wychowanie, naturalne predyspozycje – to ten mechanizm mózgu, który chroni nas przed ewentualnym zagrożeniem, błędne przekonania i blokady wgrane we wczesnych latach życia.

Drugi rozdział e-booka pomaga nam również rozłożyć błędne koło myśli i emocji na czynniki pierwsze. Rozjaśnia tajemnicze stwierdzenie, że mózg jest jak rzep lub teflon. Ale przede wszystkim – dzięki fantastycznym ćwiczeniom pod każdym akapitem – pomaga zrozumieć schemat naszego myślenia i działania oraz pokazuje jak możemy się przeprogramować na dobre myślenie. To wielki dar móc przetestować od razu w praktyce świeżo nabytą wiedzę. Zaczynamy wszystko rozumieć, jakby wszystkie puzzle zaczęły układać się w harmonijną całość. Zyskujemy spokój. Zwiększamy naszą świadomość, a tym samym rośnie nasza uważność, by OD TERAZ wybierać myśli pozytywne, które nas wspierają i prowadzą do szczęśliwego i spełnionego życia.

Trzeci rozdział to podsumowanie zdobytej wiedzy i zachęta do działania. Bo tylko poprzez swoje zaangażowanie i wytrwałą pracę możemy osiągnąć trwałą zmianę myślenia i lepsze życie. Moc myśli jest naprawdę wielka! Niech to będą w głównej mierze te dobre i optymistyczne.

Myśl pozytywnie
Myśl pozytywnie – bądź pozytywny!

Bo – tak szczerze mówiąc – kto chciałby dłużej nurzać się w odmętach pesymistycznych myśli, jeśli wie, że tylko pozytywne, wspierające myślenie (i działanie!) prowadzi nas do pełni życia – w harmonii, szczęściu i miłości? Jak powtarza Dagmara Skalska – moja ukochana Bogini: „tylko ludzie mało inteligentni nie potrafią być szczęśliwi” 😉 Bądźmy zatem inteligentni i uczyńmy z naszych umysłów swoich przyjaciół. Niech moc myśli (pozytywnych!) będzie z Wami!

Jeżeli zaciekawił Cię ten krótki opis e-booka Izy i jesteś ciekawa, ciekawy jego pełnej treści, to zajrzyj koniecznie tutaj. E-book możesz nadal kupić w promocyjnej cenie 17 zł. Gdy Twoim celem jest głębsza praca z umysłem, polecam Ci zainteresowanie się kursem Zmień Myśli na Dobre – Trening Pozytywnego Myślenia. Miałam wielką przyjemność być testerką tego kursu i tak jak e-book, ten kurs to zachwycający produkt i skuteczne narzędzie do zmiany naszego myślenia. Polecam z serca!

PS Jeśli jesteś tu po raz pierwszy, a interesuje Cię moja historia, zapraszam Cię serdecznie do lektury tego wpisu 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap